Yeşilköy Adak Kurban

22 Ocak , 2019admin
Yeşilköy Adak Kurban

Kurban kelimesinini anlamı gerekli ve lüzumlu demektir diyerek söze başlayalım.  Kuran'ı kerim de derki " Arık Rabb'in için namaz kıl ve kurban kes ( Kevser , 108 /2) Dolayısı ile kurban kesmek sadece İslamiyette tam yerini bulmuş , Müslümanlar tarafından tatbik edilen bir ibadet şeklidir. Yeşilköy Adak Kurban kesim yerleri konusunda daha önceleri sıkıntılı bir bölgemizdi ama şu sıralarda en sıkıntılı bölgelerde bile bu sorunu ortadan kaldıran firmamız siz değerli müşterilerimizin ayağına kadar kurbanlıkları getiriyor ve adreste kesim hizmeti veriyor yani sözün özü yeşilköy de artık kurbanlık aramak tarihe karıştır.

İbni mace tarafından nakledilen bir hadis'te şöyle demiş efendimiz " İmkanı olup da kurban kesmeyen bizim namazgahımıza yaklaşmasın " bu hadisi okuduktan sonra artık kurban kesmenin önemini  anlamış oluyoruz . İmkanı olanlar için kurban bayramında kurban kesmek farzdır peki kurban bayramı haricinde kesilen kurbanlara ne denir? tabiki nafile kurbanlar . Örnek vermek gerekirse bir işiniz var ve dua ederken yarabbi bu işim olursa sana kurban kesicem , diyerek adak adıyorsunuz ve işiniz oluyor işte buna adak kurbanı deniliyor yada çocuğunuz olduğunda kestiğiniz kurbanın ismine ise akika kurbanı deniliyor .

Yeşilköy Adak Kurban Kesmenin Zorlukları

Kurban kesmek önceleri istanbul da büyük sorundu , kurbanı bulacaksınız , kamyonet ayarlayacaksınız sonrasında kurbanı keseceğiniz yere götüreceksiniz , kurban kesilene kadar önüne otunu samanını suyunu koyacaksınız sonrasında eğer kasap tanıdığınız var ise işin yarısı bitti sayılır ama yoksa kasap için sıra bekleyeceksiniz sonra kasap gelir bin bir naz ile kurbanı keser , size abuk subuk şekilde teslim eder ,yapacak bir şey yok tabi o şekil teslim alırsınız ve evde kendiniz bir şekilde tekrar parçalamaya çalışırsınız bu iş böylece uzar gider . Birde kasap olmadan kendi kendine kurbanı kesmek isteyenler vardır ki o dahada kötü , kurbanın kanını akıtarak canını yakmadan kesmek gerekir eğer yanlış keserseniz hayvan can çekişir , kanı içinde kalır akmak yada aksa bile çoğunluk kısmı akmaz işte bu doğru değil . Tüm bu zorluklardan sonra yaptığınız ibadetten zevk almak bir yana ne yaptığınızı bile anlamıyordunuz . Firma olarak bir tüm bu zorlukları sizin üzerinizden aldık , Profesyonel ekibimiz sayesinde artık kurbanlık aramak , temin etmek , kasap aramak v.s. yok . Ayağınıza kadar kurbanlıkları getiriyoruz beğendiğiniz kurbanı profesyonel kasaplarımız hemen kesiyor istediğiniz gibi parçalıyor ve size paketleyerek teslim ediyor . İşte bu kadar basit .