Küçükçekmece adak kurban

21 Şubat , 2019admin
Küçükçekmece adak kurban

Küçükçekmece İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan bir ilçesidir. Adını Küçükçekmece adak kurban gölünün yanında olması hasebiyle ordan almıştır. Küçükçekmece ilçesinde gezilecek yerlerden bazıları şunlardır:

SEFAKÖY KÜLTÜR MERKEZİ 

Küçükçekmece ilçesinin Sefaköy semtinde bulunmaktadır. Genç vatandaşlara eğitim vermek için kurulmuştur. Kültür merkezi ücretsiz olarak çeşitli kurslar vermektedir. Her alanda kurs veren Kültür Merkezinde kursiyerlerin eserleri sergilenmekte ve tiyatro gösterileri yapılmaktadır.

MEHMET ARSAY KLASİK ARABA MÜZESİ 

Küçükçekmecenin Halkalı  semtinde bulunmaktadır. Klasik otomobil tutkunu olan Mehmet Arsay ve eşi hanımefendi tarafından açılmıştır. Nostaljik çok sayıda klasik otomobillerin sergilendiği müze harika bir görüntü oluşturuyor. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir müzedir.

KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ

İstanbul’un en görülmesi gereken yerlerinden biride Küçükçekmece gölüdür. Bu göl göçmen küşların uğrak yeridir. Ayrıca havası çok temizdir ve harika bir manzarası vardır. Farklı kuş türlerinin görüleceği bu gölün kenarında yürüyüş yapmak da çok eğlencelidir.İstanbul Küçükçekmece geziniz esnasında yapmanızı önerdiğimiz şeylerin başında Küçükçekmece Gölü’nü görmek geliyor. Bir doğa harikası olan Küçükçekmece Gölü önemli bir doğal yaşam alanıdır.

YARIMBURGAZ MAĞARASI

Yarımburgaz mağarası Küçükçekmece gölüne  1,5 km uzaklıktadır. Dünyanın en eski mağaralarından biridir ve 1. derece sit alanı ilan edilmiştir. Eski zamanlarda yaşam alanı olarak kullanılan mağarada yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda çeşitli kalıntılara rastlanmıştır. Doğal ve tarihi özelliğe sahip olan Yarımburgaz Mağarasına rahatlıkla ulaşılabilir.

Son yıllarda Küçükçekmece’ye yapılan yatırımlar sayesinde ilçedeki sosyal ve kültürel yaşam oldukça hareketlenmiştir. İstanbul’un batı kesimindeki önemli bağlantı noktalarından biri olan Küçükçekmece 21 mahalleden oluşan bir ilçedir. Küçükçekmecenin oldukça uzun bir sahili vardır ve yaz aylarında rahatlıkla sahil şeridinde olan plajlardan denize girilebilir. İlçede yer alan kültür ve sanat merkezlerini ziyaret edilebilirsiniz.