Gaziosmanpaşa adak kurban

19 Ocak , 2019admin
Gaziosmanpaşa adak kurban

Bazı ünlüler, Gaziosmanpaşa adak kurban bayramıyla ilgili ilginç açıklamalarıyla gündeme geldi. Dini bayramlarımızdan olan kurban bayramı, kurban kesimiyle ilgili insanları ikiye bölmüş görünüyor. Ünlülerin farklı açıklamalarıyla tartışma daha da büyüyor. Bu ünlüler ve açıklamaları şöyle sıralanabilir.


HÜLYA AVŞAR

2008 yılında “ kurban keserek bayram yapan bir dini aklım almıyor “ başlığıyla kendi düşüncelerinin de olduğu bir köşe yazısı yazdı. Avşar, kurban bayramında kurban kesmek yerine başka hayırlı işler yaptığını ifade ederek, tartışmalara neden olmuştu. Hülya Avşar, her kurban bayramı kulakları en fazla çınlatılan ünlü oluyor.


TARKAN

Ünlü şarkıcı, “ umarım bu bayram daha az hayvan öldürülür, haberlerde görüyorum, hayvanlar ölüm için sıra bekliyor, malesef bazı gelenekler değişmiyor “ diyerek hem büyük bir gaf yapmış, hem de magazin gündeminde uzunca bir süre yer almıştır.


PELİN BATU

2012 yılında bir televizyon programında “kurban kesmek keşke yasaklansa, ete değil eğitime ihtiyacımız var” demiş ve kurban kesmenin içini acıttığını belirtmiştir. Ayrıca “ Hz. İbrahimin zamanında yaşamıyoruz, bugün binlerce insan var ve insanların bir çok ihtiyaçları var, protein temel ihtiyaç olabilir ama hayvan keserek insanlara iyilik yapıldığını düşünmüyorum “ demiştir.